Jak dbać?

Jak dbać o swoje skarby, aby służyły jak najdłużej?

- Staraj się nie narażać ich na nadmierną wilgoć. Nie zabieraj biżuterii pod prysznic, do wanny czy na basen.

Niektóre minerały, szczególnie surowe, z nieregularną fakturą mogą nie polubić częstego przemakania i zwiększyć przy tym prawdopodobieństwo ukruszenia.

Jednak jeśli już się tak wydarzy, upewnij się czy biżuteria została dokładnie osuszona ręcznikiem (nie suszarką - niektóre minerały pod wpływem intensywnego ciepła mogą stracić na kolorze).

Dodatkowo różne składniki znajdujące się w płynach, szamponach czy chemia w wodzie basenowej może różnie reagować z minerałami lub pozostawiać na nich osady.

- Zdejmij biżuterię przed intensywnym sportem, a także przed snem. Mimo chęci trzymania swoich kamieni bardzo blisko siebie przez całą dobę, warto dać im również odpocząć ;)

Jest to ochrona zarówno samej biżuterii (przed uszkodzeniami mechanicznymi), jak i naszej skóry - gdy znajduje się na niej pot, może być bardziej wrażliwa,

a ciągły jej kontakt z biżuterią może skutkować podrażnieniami.

- Gdy zdejmujesz biżuterię, odłóż ją w bezpieczne miejsce - włóż do woreczka, szkatułki czy zawieś na specjalnym wieszaku.

Nie ma nic gorszego niż przypadkowe upadki czy przygniecenia innymi przedmiotami :(

- Od czasu do czasu warto przetrzeć biżuterię specjalną ściereczką lub nawet chusteczką, aby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń.

 

Podsumowując, dbaj o swoje skarby jak o każdą biżuterię. Niech służą Ci długo i bezpiecznie 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl